אתר התיירות הרשמי של אילת

ליל המדענים 2017 באילת | 19/09/2017

מרכז הלאומי לחקלאות ימית

ליל המדענים 2017 באילת

17:30

ליל המדענים 2017, אירוע שנתי ביוזמת האיחוד האירופי ומשרד המדע הטכנולוגיה והחלל, יעסוק ב "אנושות בשנת 2050.


פעילויות ליל המדענים:

דברי פתיחה וברכה – ראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי – 18:00

פעילות במבנה
• הצצה לאורגניזמים מעולם החקלאות הימית - פעילות רציפה I אוריה ניקסון, דור ישראלי (מלח"י)
• המקרוסקופ האלקטרוני ושימושיו המדעיים - 2 מחזורי פעילות: 18:30 ו- 19:15 I פרופ' אריק דיאמנט (מלח"י)
• תרביות רקמה: יתרונות ויישומים – פעילות רציפה I דר' גלית שרון, רוסה סטרים (מלח"י)
• אדפטציה לתנאים קיצוניים - אבולוציה - 3 מחזורי פעילות: 17:30, 18:00 , 1830ו- 19:00 I חן ברכה (מלח"י)
• מדפסות תלת מימד – "טעימות" - פעילות רציפה I אריה פרידלנד, איליי פרידלנד (פרי-טק א.פ. שווק בע"מ)
• "כיצד מתכנתים משחקים ואפליקציות במחשב" - פעילות רציפה I מרכז נטע
• בישול מולקולרי - פעילות רציפה I דר' עמיר ביתן, ליאה ברייל (מלח"י)
סדנאות, הרצאות והדגמות בחצר - פעילות רציפה מותאמת לכל הגילאים (אלא אם יצויין אחרת )
• טיפול במים בחקלאות ימית ידידותית לסביבה I דר' ליאור גוטמן, ולדימיר אודנצוב, דוד בן עזרא (מלח"י)
• הציפורים והאנושות ומה שביניהם I נועם וייס (מרכז צפרות, אילת).
• מכונות עתידיות בחקלאות I גל אשכנזי (בית ספר מעלה שחרות)
• כימיה – יופי של משחק I אלה זלמנזון (מלח"י)
• תכנון עיר ברת קיימא I נעמה בן עמי-פישר וחן משה (החברה להגנת הטבע)
• הקיר הירוק Iמירית גדה (מלח"י)
• הרפתקאות בננוטכנולוגיה I פרופ' רז ילינק , רוית מלישב ורעות ישראלי (אונ' ב"ג)
• אצות כתעשיית העתיד בחקלאות I דר' ליאור גוטמן (מלח"י), מתן מססה ובן שחר (מלח"י, אונ' ב"ג)
• אויבים טבעייםI לס ויסוקר (ביו-בי) ורויטל רותם (מלח"י)
• הכרות עם אצות חד תאיות, רוטיפרים וארטמיות I דר' מיכל אוקו, עדי פדואל ודליה מלכה (מלח"י)
• עובדי אצותI חיים עגיב וניצן בר (אלגיטכנולוג'יס)
• תירס "חם" | דר' איריס מאירי אשכנזי וורד זלטניקוב (מלח"י)
• הפקת דנ"א| דר' חגית קויט (מלח"י)
• עפיפונים I אלדד טולדנו (מלח"י)
• בועות סבון I ג'ינה אוקסנברג (מלח"י)
• משקשקים ספירולינה I לילך שאולי (מלח"י)
• רובוטים, משחקי מחשב מדעיים, פעילות ה"גן הכימי" משחקי חצר והפעלות שונות על ידי תלמידי בתי הספר ומוריהםI תיכונים ע"ש רבין (פרופ' ראובן יוסף, עינת גוטמן), בגין (שרון מרציאנו, ריקי קריאף) וגולדווטר (סיני שפירא, בוריס ימפולסקי), ישיבה תיכונית צביה (דר' עומר פולק), בתי ספר יסודיים אלמוג (אריאלה ביקס, נועה גוקמן), יעלים (אני יהלומי) ובית ספר מעלה שחרות (עינת אברהם)

מתי:19/09/2017, 17:30
איפה:דרך פעמי השלום | חוף צפוני אילת

שתף: